• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان
  • اِلخَميس ٦ ربيع الاول ١٤٤۰
  • Thursday, November 15, 2018
کلیدواژه: 56118
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند، ساعت 13:09
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۲/۵

به نام خدا
بیمارستان شفا سمنان مجهز به دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس آماده خدمت رسانی به بیماران گرامی میباشد.
این دستگاه قادر است تصاویر و اطلاعات را از بدن بیمار به صورت حجمی دریافت کند و متناسب با درخواست پزشک ، تصاویر در مقاطع مختلف ساجیتال ، کرونال ،آگزیال و سه بعدی در قالب سی دی یا کلیشه در اختیار بیماران قرار میگیرد.
همچنین سی تی اسکن از تمامی ارگانهای بدن ارز جمله مغز ، چشم ، بینی و سینوسهای پارانازال ، شکم و لگن ، ریه و مدیاستن  و...  و نیز از تمامی مفاصل بدن ، آنته ورژن ، اسکنوگرام اندام تحتانی و ... انجام می شود.
تمامی سی تی اسکن های با تزریق از تمامی ارگانهای بدن و تری فازیک و سی تی آنژیوگرافی از تمامی شریانهای بدن مانند ریه و مدیاستن ، شکم ، اندام تحتانی و فوقانی، کلیه ، مغز و کاروتید با انژکتور  پیشرفته    توسط پرسنل کارآزموده این مرکز انجام می شود.
بیماران عزیز میتوانند برای انجام سی تی آنژیوگرافی و اسکنهای با تزریق موارد زیر را مطالعه نمایند و برای دریافت نوبت به واحد سی تی اسکن بیمارستان شفا مراجعه کنند.
آمادگیهای لازم جهت سی تی اسکن باتزریق
1- بیمار باید آمادگی های مربوط به گرافی رنگی ،شامل (ناشتا بودن+شام سبک) را داشته باشد، همچنین روز انجام سی تی از خوردن صبحانه اجتناب گردد.
2- بیمار باید از جهت آزمایشات Bun-Cr  (در دو هفته اخیر) حتما چک شود. در صورت وجود حساسیت دارویی بخش سی تی اسکن را مطلع سازید.
3- بیماران دیابتی از خوردن قرص متفورمین از 48 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از تزریق دارو خودداری کنید.
4- صبح روز انجام سی تی با همراه داشتن اصل نسخه پزشک معالج و مدارک پزشکی قبلی خود شامل (سی تی ، سونو گرافی ، پاتولوژی ، آزمایشات و...)به واحد مربوطه مراجعه نمایید.
5- هنگام مراجعه حضور یک نفر همراه الزامی است.اگر بیمار حرکت غیرارادی و یا تشنج دارد در زمان تعیین نوبت به پذیرش اطلاع دهید.
6- بیماران دیابتی از مصرف انسولین و بقیه داروها خودداری نمایید.
7- مصرف سایر داروها طبق دستور پزشک مانعی ندارد، به همراه داشتن داروهای قلبی ضروری است.
8- بیمارانی که ید رادیواکتیو دریافت میکنند باید یک هفته قبل از انجام سی تی،  داروی خود را قطع کنند.
دستورات غذایی برای سی تی اسکن شکم و لگن خوراکی و  تزریقی
1- یک آمپول 50 سی سی (مگلومین ، اولتراویست ، ویزیپک یا امنی پک) را در دو لیتر آبمیوه مخلوط کنید.بیماران دیابتی مجاز به خوردن آبمیوه نیستند و به جای آن باید از آب معدنی استفاده نمایند. لطفاً مابقی آمپولها را در روز انجام سی تی با خود به همراه بیاورید
2- ساعت 12 شب قبل از سی تی ، 2 لیتر از این محلول را میل نمایید و باقیمانده دارو را از ساعت 7:30 صبح روز انجام سی تی ، هر نیم ساعت یک لیوان میل کنید.یک لیوان آخر را نگه داشته و با خود به واحد سی تی اسکن بیاورید.
مراقبتهای بعداز انجام سی تی اسکن با تزریق

1- بعد از پایان آزمون حداقل 30 تا 40 دقیقه در بخش حضور داشته باشید و آنژیوکت را از رگ خارج نکنید.
2- مایعات فراوان مصرف کنید
3- در صورت ابتلا به بیماری دیابت تا 48 ساعت پس از انجام آزمون ، قرص متفورمین مصرف نکنید
4- در صورت درد ، سوزش ، ادم یا تاول در محل تزریق و عضلات اطراف آن ابتدا تا 2 ساعت کمپرس سرد و بعد از آن تا 24 ساعت کمپرس گرم در موضع قرار دهید.
5- در صورت بروز علائم آلرژی نظیر برافروختگی ، تهوع ، استفراغ ، خارش ، کهیرخفیف، درد بازو و سردرد با پزشک خود مشورت کنید.
6- در صورت وجود بیماریهای مزمن کلیوی ، کم خونی و مصرف دیورتیک ، کنترل کراتینین 24 تا 48 ساعت ضروری است.
 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 6/4175 sec