• ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤۰
  • Saturday, December 15, 2018
کلیدواژه: 53540
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ دي، ساعت 13:09
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نحوه درخواست پرونده پزشکی

شرایط واگذاری تصویر پرونده پزشکی به خود بیمارو بستگان درجه یک  :  

بیمار گرامی کلیه مراحل ذکر شده در ذیل بمنظور حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات بالینی شما  انجام می پذیرد از اینکه مارا در این مسیر یاری می فرمایید از شما سپاسگزاریم .

1 - بیمار گرامی در صورت نیاز به مدارک بالینی خود در صورت داشتن سن بالای 18 سال با مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل فرم در خواست کتبی و تایید مدیریت بیمارستان می توانید کپی پرونده خود را در ساعت اداری بجز روزهای تعطیل از واحد مدارک پزشکی دریافت نمایید.

2- ولی یا نماینده قانونی ، بیمارانی که نسبت به اقدامات درمانی و شرایط خود هشیاری ندارند (اغما , بیماران روانی, جنون و .... ) وهمچنین بیماران زیر 18 سال، در صورت نیاز به مدارک بالینی خود با مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل  در خواست کتبی و تایید مدیریت بیمارستان می توانند کپی پرونده را در ساعت اداری بجز روزهای تعطیل از واحد مدارک پزشکی دریافت نمایند.

3- نماینده قانونی و وراث بیمارفوتی ، به شرط داشتن گواهی انحصار وراثت می توانند کپی پرونده بیمار فوتی خود را از مدارک پزشکی دریافت نمایند.

5- بهمراه داشتن و ارائه کارت شناسایی معتبر بیمار یا ولی بیماری که درخواست کپی از مدارک پزشکی را دارد  به پرسنل مدارک پزشکی الزامی می باشد.

6-بیمار گرامی جهت دریافت کپی از مدارک پزشکی خود نیازی به پرداخت هیچگونه وجهی به واحد مدارک پزشکی نیست .

شرایط دسترسی  تصویر پرونده پزشکی  به مراجع قانونی و وکیل حقوقی:

1- مراجع قانونی در صورت نیاز به دسترسی به کپی پرونده بیمار ملزم به ارسال درخواست رسمی  به  ریاست  بیمارستان   می باشند.

2-مراجع قانونی جهت دسترسی به کپی پرونده ملزم به درج و ثبت  اطلاعات دقیق  شناسنامه ای بیمار و تاریخ مراجعه مورد نظر در نامه ارسالی می باشند .

3-مراجع قانونی در صورت درخواست و دریافت اصل پرونده پزشکی ملزم به عودت پرونده به بیمارستان حداکثر یکماه پس از دریافت پرونده می باشند .

4-در صورت ضرورت به تسریع در ارسال پرونده به مراجع قانونی ، ثبت مهر خیلی فوری برروی نامه ارسالی الزامی می باشد .

شرایط دسترسی کارفرمای بیماران ناشی از کار :

1-کارفرمایان با اجازه مرجع قضایی یا رضایت کتبی بیمار یا نماینده قانونی وی، در صورت مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل فرم وبا تایید مدیر بیمارستان  امکان دسترسی به کپی  پرونده را خواهند داشت .

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 5/2183 sec