• ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤۰
  • Saturday, December 15, 2018
کلیدواژه: 53506
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ دي، ساعت 10:12
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۱۹

پذیرش بیماران بستری

مددجوی ارجمند، ارائه خدمات استاندارد و ایجاد محیط امن و آسوده برای شما هدف و کسب رضایت شما افتخار ماست. ضمن آرزوی بهبودی و سلامتی برای شما خواهشمند است به نکات ذیل جهت تسریع و سهولت در انجام مراحل پذیرش  توجه فرمائید :

1 - ارائه دستور کتبی بستری از پزشک معالج

2 - ارائه اصل و کپی دفترچه بیمه مددجو

3 -  در صورت تمایل به استفاده از بیمه های تکمیلی طرف قرارداد ارائه اصل کارت بیمه و معرفینامه الزامی می باشد.

4 - حسب مقررات قانونی، جهت پذیرش افراد کمتر از 18 سال، حضور ولی بیمار (در درجه اول پدر، و در صورت فوت پدر، جد پدری و در صورت فوت جد پدری قیم قانونی با حکم دادگاه) برای اخذ رضایت عمل جراحی یا درمان الزامی است.

5 - حسب ضوابط قانونی برای افرادی که جهت اعمال جراحی رحم، جراحی های مرتبط با مسائل نازائی و یا بارداری و یا اعمال جراحی زیبایی مراجعه می نمایند حضور و رضایت حتمی همسر و با داشتن نامه از مراجع قانونی (جهت بانوان جدا شده از همسر) و یا همراه داشتن طلاقنامه الزامی است.

6 - برای کلیه مصدومین تصادفات و سوانح ترافیکی، ارائه کروکی و گزارش اورژانس 115 الزامی است.

7 - در صورت دریافت هرگونه وجه ، کارکنان بیمارستان موظف به ارائه رسید کامپیوتـــری به شما می باشند.

 

نکات قابل توجه به مددجویان هنگام بستری :

-       با توجه به محدودیت تخت های بیمارستان، و کثرت مراجعین، در صورت تأخیر و یا معطلی از انجام مراحل پذیرش، صبر و شکیبایی شما در انجام پذیرش، ما را در این امر یاری می نماید.

-      جهت جلوگیری از ازدحام بیشتر و حفظ نظم و آرامش خواهشمند است فقط یک نفر از همراهان در کنار مددجو جهت انجام مراحل پذیرش، به واحد پذیرش مراجعه نمایند.

-       هنگام ارائه آدرس و تلفن حتماً موارد ذکر شده بصورت مستند و صحیح ارائه شود.

-       در صورت وجود مجوز برای داشتن همراه (دستور کتبی پزشک ویا موافقت مسئول بخش) ، همجنس بودن همراه (بمنظور رعایت طرح انطباق) الزامی است.

 
   

 

-       بمنظور ارتقاء ایمنی و شناسایی صحیح در اخذ خدمات درمانی مورد نظر، مچ بندهای شناسایی حاوی اطلاعات : نام مرکز درمانی، مشخصات بیمار ، شماره پرونده و بخش بستری ذکر گردیده است که توسط واحد پذیرش تهیه و ارائه می گردد.

-      لازم است مچ بند شناسایی پس از کنترل توسط مددجو یا همراه و اطمینان از صحت اطلاعات به مچ دست راست مددجو بسته شود.

-       رنگ مچ بند بر اساس نیاز ،مچ بند  سفید برای بیماران عادی، زرد برای بیمارانی که مستعد سقوط می باشند وقرمز برای مددجویانی که دارای حساسیت و آلرژی نسبت به دارو یا موارد خاص می باشند.

-       علیرغم استفاده از مچ بند در هنگام بستری ممکنست که توسط کادر درمان جهت افزایش ایمنی مشخصات سوال شود.

-       مراقبت، حفظ و نگهداری وسایل و اشیاء گرانقیمت نظیر موبایل، سمعک، دندان مصنوعی و اندام مصنوعی به عهده مددجویان ارجمند می باشد. در صورت ضرورت، می توانند موارد را به مسئول محترم بخش تحویل داده، رسید دریافت نمایند.

-        وسایل شخصی نظیر قاشق، چنگال، لیوان، دمپایی، حوله و مسواک را تهیه فرموده همراه داشته باشند.

-      پرداخت هرگونه هدیه یاوجه مالی به پرسنل بیمارستان ممنوع می باشد. لطفاً کلیه پرداختهای بیمارستان در قبال دریافت قبض انجام گردد.

-        در صورت مراجعه افراد ناشناس برای اخذ اطلاعات پزشکی یا دریافت وجه مالی مراتب را فوراً به ایستگاه پرستاری اطلاع دهید.

-       در صورت بستری در بخش امکان تغییر پزشک وجود ندارد و در صورت اصرار به این امر ،مدد جو باید با رضایت شخصی ترخیص شده و پس از مراجعه به پزشک مورد نظر و در صورت تقبل ادامه درمان بیمار توسط پزشک ، گردش کار  بستری و تشکیل پرونده مجددا تکرار گردد .

هرگونه فیلم برداری و عکس برداری در محوطه داخل بیمارستان و بخش های بستری ممنوع می باشد .

 

 پذیرش در بخش :

مددجوی ارجمند ضمن خیر مقدم و آرزوی بهبودی برای شما، باطلاع میرساند، توجه شما را به نکات ذیل در هنگام پذیرش در بخش های بستری جلب می نماییم :

 

1-    هنگام ورود به بخش در ابتدا توسط مسئول محترم بخش و یا پرستار مسئول پذیرش مورد خوش آمدگویی قرار گرفته و ضمن ارائه توضیحاتی در مورد شرایط بخش به بیمار، اقدام اولیه درمان نظیر رگ گیری و تعویض لباس و تعیین تخت مددجو صورت می پذیرد.

2-    خواهشمند است، ملاقات بر طبق ضوابط و ساعات تعیین شده انجام گردد .

3-    برقراری تماس تلفنی با خارج بیمارستان ازطریق تلفن همگانی کارتی و رایگان داخل شهری موجود در راهروی اصلی بخش های بستری ، درمانگاه و اورژانس امکانپذیر می باشد .

4-    در صورت نیاز به خدمات پرستاری با فشار دادن دکمه مخصوص کنار تخت (nurse call)  می توانید درخواست خود را اعلام فرمایید.

5-    جهت انجام فرایض دینی در هر اتاق باکس (بسته) عبادت موجود می باشد.

6-     تهیه آبجوش از طریق واحد سلف سرویس (واقع در راهروی جنب ICU ) امکانپذیر است.

7-    امکان استفاده از تلویزیون (کانالهای تلویزیون+ کانال آموزشی) در ساعات مشخص شده، وجود دارد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 4/9920 sec