• ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
  • اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤۰
  • Saturday, December 15, 2018
کلیدواژه: 53491
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ دي، ساعت 09:17
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۱۹

آموزش به مدد جویان

مدد جویان ارجمند، با توجه به تغییر الگوی بیماری ها (از حادبه مزمن ) و پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین برای کاستن مدت اقامت در بیمارستان ، کاهش بروز عفونت های بیمارستانی و افزایش میزان خود مراقبتی، این مرکز درمانی اقدام به پاسخگویی به سوالات و آموزش مدد جویان و بیماران محترم نموده است .

آموزش در این مرکز برای دو گروه از مددجویان ارائه می گردد:

الف ) بیماران سرپایی

 ب) بیماران بستری

الف )آموزش بیماران سرپایی :

1-الف -آموزش بیماران با بیماری های مزمن :

این مرکز، بیماران سرپایی که مبتلا به  بیماری مزمن مثل دیابت و فشارخون هستند را از طریق برگزاری کلاس های آموزشی در محل آمفی تئاتر بیمارستان با موضوعات مختلف مرتبط با بیماری های دیابت و فشار خون ( نحوه کنترل قند خون، رژیم غذایی و...) و سایر روش های آموزشی  ازجمله پمفلت آموزش می دهد .

برای شرکت در این دوره ها به کلینیک دیابت یا فشار خون مراجعه نموده و ثبت نام نمایید . زمان برگزاری کلاس های آموزشی توسط متصدی کلینیک ها از طریق ارسال پیامک به شماره درج شده در پرونده بیمار و همچنین از طریق نصب تراکت در کلینیک های مربوطه به شما اطلاع رسانی می شود .

2-الف- آموزش خانم های باردار :

این مرکز با هدف ارتقاء سلامت مادر و نوزاد با برگزاری دوره های آموزشی با موضوعات  زایمان طبیعی، مراقبت از نوزاد، شیردهی، ورزش های دوران بارداری و پس از زایمان ، عوارض سزارین و سایر روش های آموزشی در طول دوران بارداری به مادران باردار مطالب مورد نیاز آنها را آموزش می دهد.

برای شرکت در این دوره ها از طریق مراجعه به کلینیک مامایی ثبت نام نموده و در روزهای یکشنبه ساعت 11 -9 در نمازخانه بیمارستان حضور یابید .

3-الف - آموزش از طریق نمایش فیلم

شما بیمار محترم می توانید در هنگام انتظار برای مراجعه به پزشک از فیلم های آموزشی که در سالن های انتظار بیمارستان پخش خواهد شد استفاده نمایید.

ب ) آموزش بیماران بستری
1-ب -آموزش بد ورود
شما بیمار محترم در هنگام بستری از طریق جزوه آموزشی که در بخش به شما داده می شود، می توانید با بخشهای بستری و انواع خدمات قابل ارائه در آن آشنا شوید .
2- ب -آموزش حین بستری
1 - در همه بخش ها پمفلت های آموزشی با موضوعات مربوط به بیماری های شایع، علل آنها ، روش های درمان و مراقبت، عوارض، نحوه مراقبت در منزل ، تحرک، تغذیه مناسب، زمان مراجعه به پزشک ، نحوه مصرف داروها  و.... وجود دارد .
2 – پزشک و پرستار و تمامی کادر درمانی که بر بالین شما حاضر می گردند آموزش های مورد نیاز شما در مورد بیماری ، راههای درمانی ، داروها و .... را ارائه خواهند نمود .
3 – فیلم های آموزشی مرتبط با بیماری شما در اتاقی که بستری هستید پخش خواهد شد .
3-در صورت لزوم به ارایه اطلاعات بیشتر میتوانید بامراجعه به مسئول هر بخش ، مشورت و راهنمایی بخواهید .
3- ب -آموزش زمان ترخیص
1 - در زمان ترخیص فرم های آموزشی جهت مراقبت در منزل به شما داده خواهد شد که در آن درخصوص تغذیه، تحرک، داروها و زمان مراجعه به پزشک و .......توضیحاتی داده شده است.
2 - پمفلت های آموزشی مرتبط با بیماری شما در سایت بیمارستان به آدرس http://shefa.tamin.ir نیز وجود دارد که می توانید در منزل از آنها استفاده نمایید .
3 – در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی می توانید با شماره تلفن 16-33442112-023 تماس بگیرید .
شماره داخلی بخش های بستری بیمارستان به شرح ذیل می باشد :
بخش داخلی – جراحی مردان: 1034  بخش NICU:  1093
بخش داخلی – جراحی زنان: 1085  بخش ICU:   1080
بخش زنان و زایمان: 1090  بخش CCU:  1081
بخش اطفال: 1094

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 5/8789 sec