• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
  • اِثَّلاثا ١٥ جمادي الاولي ١٤٤۰
  • Tuesday, January 22, 2019
کلیدواژه: 49387
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۲۳ مهر، ساعت 08:57
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۷/۲۳

این دوره آموزشی با حضور آقای دکتر بهرام قادری ( مسئول کمیته زخم و معاونت پرستاری وزارت بهداشت در روزهای 18 و 19 مهر ماه 1396 برای دو گروه از پرسنل پرستاری این مرکز برگزار گردید .

زخم فشاری یکی از عوارض شایع از بیماران بستری در بیمارستان ها و منازل می باشد که باعث اختلال در آسایش بیمار میشود . همچنین زخم فشاری می تواند مدت اقامت در بیمارستان را طولانی نموده که علاوه بر ایجاد اختلال در آسایش و سلامتی ،باعث افزایش سطح هزینه ها در بیمارستان خواهد شد .بنابراین میزان بروز زخم فشاری به عنوان یکی از شاخص های ملی کیفیت مراقبت های پرستاری از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت تعیین گردیده است . به منظور ارتقاء این شاخص در سال 1395 ، کمیته ملی پیشگیری و کنترل و مراقبت از زخم فشاری در معاونت پرستاری وزارت بهداشت تشکیل گردید که یکی از اهداف این کمیته آموزش تمامی پرسنل پرستاری درخصوص شناخت و پیشگیری از زخم فشاری می باشد . در فاز اول این آموزش ها برای سوپروایزر آموزشی سراسر کشور برگزار گردید و مقرر شد آموزش ها به صورت آبشاری در بیمارستان ها به پرسنل پرستاری منتقل شود ولی اهمیت موضوع سبب گردید تا در این مرکز دوره آموزشی به حضور آقای دکتر بهرام قادری  برگزار گردد .

در مرحله بعد هدف کمیته ملی زخم ، تربیت درمانگر می باشد که حتما از افراد علاقمند و داوطلب در این بیمارستان به این منظور استفاده خواهد شد .

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 6/8687 sec